Eurowizja na III Dzień Seniora

Około 90 seniorów z domów dziennego pobytu wzięło udział w festiwalu kabaretowym „Eurowizja czyli pamiętniki z podróży”. Impreza została zorganizowana przez I Wydział Pracy Środowiskowej w ramach  III Integracyjnego Dnia Seniora. Wśród gości honorowych były m.in. Małgorzata Wagner, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi, Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dorota Woś-Ahmadi, kierownik I Wydziału Pracy Środowiskowej i Bogumił Woźniakowski, dyrektor Bałuckiego Ośrodka Kultury.

Na scenie zaprezentowali się seniorzy z domów dziennego pobytu przy ul. Borowej 6, Rojnej 52, Wrocławskiej 10 oraz Organizacji WiN 37. Każdy z przygotowanych programów artystycznych był poświęcony kulturze innego kraju Europy, a zatem widzowie mogli obserwować i podziwiać sprytnie pokazane elementy kultury Rosji, Włoch, Francji i Grecji.  Seniorzy doskonale wcielili się w swoje role, zgromadzeni widzowie zaśmiewali się do łez, a każdy występ nagradzali owacyjnymi brawami.

Po zakończeniu festiwalu wyczerpani nieco artyści oraz ich goście pokrzepili się słodkim poczęstunkiem, a później rozpoczęła się zabawa taneczna…

Podsumowaniem III Integracyjnego Dnia Seniora będzie quiz wiedzy o Europie podczas którego seniorzy wykorzystując umiejętności zdobyte na kursach komputerowych będą rywalizować o tytuł „Najlepszego podróżnika”.


OGŁOSZENIA

Books!