Goście z Kantonu odwiedzili seniorów

Niecodziennych gości - aż z chińskiego Kantonu - mieli seniorzy z Domu Dziennego Pobytu przy  ul. Narutowicza. Chińska delegacja przyjechała do Łodzi, aby zapoznać się z polityką senioralną władz samorządowych, a przy okazji spotkała się także ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W Domu przy ul. Narutowicza chińską delegację powitała Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi, która krótko opowiedziała o specyfice domów dziennego pobytu. Później samorządowcy z Chin zwiedzili cały dom, zadając przy okazji szereg pytań m.in. o finansowanie placówki, koszty zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów czy rodzaj zajęć z jakich mogą korzystać. Chińczycy byli bardzo zainteresowani i zaciekawieni artystycznymi osiągnięciami zespołu „Wrzosy”, podziwiali też efektowne drobiazgi dekoracyjne autorstwa seniorów.

Pensjonariusze Domu także byli ciekawi, jak żyją ich rówieśnicy za Wielkim Murem. Ze zdziwieniem przyjęli wiadomość, że w Chinach emerytury czy renty ma ledwie część społeczeństwa w podeszłym wieku, ponieważ znakomitą większością seniorów opiekują się najbliżsi.

Na pożegnanie goście z Kantonu dostali na pamiątkę jedną z ozdób z papieru wykonanych przez pensjonariuszy Domu przy ul. Narutowicza.  

Kanton to portowe miasto w Chinach, stolica prowincji Guangdong, od 2013 roku miasto partnerskie Łodzi.

OGŁOSZENIA

Books!