Pomoc dla zażywających dopalacze

Dopalacze są bardzo groźne dla zdrowia, nawet jednorazowe zażycie takiego środka może zakończyć się tragicznie -  przestrzega na swojej stronie Internetowej Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Ministerstwo apeluje także, aby nie kupować takich substancji, ani ich nie zażywać i publikuje numery telefonów pod którymi młodzież mająca problemy z dopalaczami, ale także ich rodzice mogą znaleźć wsparcie oraz niezbędne informacje.

800 060 800 – bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego
Pod tym numerem telefonu można uzyskać informacje na temat skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać również informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi substancjami.

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
Pod tym numerem młodzież i dzieci potrzebujące wsparcia, opieki i ochrony otrzymają pomoc. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc on-line dostępna na www.116111.pl/napisz.

800 100 100 – telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci
Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna oraz on-line dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania oraz pomocy dzieciom mającym kłopoty wynikające z takich problemów jak: agresja i przemoc w szkole, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc on-line dostępna pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
 
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Numer przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku od godz. 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

112 – jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.
Źródło: www.mpips.gov.pl

OGŁOSZENIA

Books!