Zawód stworzony do miłości

„Rodzice zastępczy - zawód stworzony do miłości” - to hasło kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze. Obecnie w Łodzi są 994 rodziny zastępcze, w których wychowuje się 1285 dzieci. Kolejnych 69 dzieci, które nie ze swojej winy nie mogą dorastać w rodzinach biologicznych, znalazło ciepło, miłość i opiekę w 13 rodzinnych domach dziecka.

- Ale to wciąż za mało, dlatego apelujemy do łodzian, aby zastanowili się czy rodzicielstwo zastępcze nie jest ich powołaniem - mówi Agnieszka Duszkiewicz-Nowacka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi. - Zapraszamy i zachęcamy, ze swojej strony oferujemy wsparcie i pomoc.

Ta pomoc to przede wszystkim wsparcie specjalistów czyli pedagogów, psychologów, prawników oraz koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, ale nie tylko. Rodzice zastępczy mogą liczyć również na pomoc finansową na utrzymanie dzieci, mają także prawo do środków z programu 500+. Dodatkowo miasto zapewnia priorytet przy przyjęciach dzieci do żłobków i przedszkoli oraz oferuje ulgi w czynszu jeśli rodzice zastępczy zdecydują się wynająć od gminy mieszkanie o powierzchni powyżej 80 metrów kwadratowych.

- Najlepszy nawet dom dziecka , a takie mamy w Łodzi nie zastąpi dziecku rodzinnej atmosfery, dlatego zachęcam wszystkich, którzy kochają dzieci, by zastanowili się i zdecydowali stworzyć dom maluchom, które są go pozbawione - zapewnia Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

Rodzinę zastępczą mogą tworzyć małżonkowie lub osoba niepozostająca w związku małżeńskim, ciesząca się dobrym zdrowiem oraz kochająca dzieci.

- Obecnie w domach dziecka przebywa około 540 dzieci w różnym wieku, ideałem byłoby gdyby połowa z nich znalazła dom - dodaje dyrektor MOPS.

Więcej informacji na www.mops.lodz.pl w zakładce rodziny zastępcze >>>

Ulotka >>>

OGŁOSZENIA

Books!